Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychika

28. 1. 2007

ObrazekJe něco, co bych chtěla sdělit. Reaguji hlavně na Pajku, která mě přiměla více přemýšlet. Nepíšu to ale do Knihy návštěv, neb si myslím, že je toto velmi obecné a pro všechny.

Klíč, jak zhubnout je vyzrát nad nad psychikou. Je to individuální boj každé z nás. Nikdo a nic nám k čertu nepomůže zhubnout. Není žádná zázračná dieta, žádný zázračný přípravek, nic zázračného. Nebude ani super příhodná chvíle, která by zapříčinila náš úspěch. Znám to : Teď nemůžu, slaví se narozeniny,...Teď nemůžu, jsou Vánoce, ..Teď nemůžu, je léto a já mám chuť na zmrzlinu, Teď  nemůžu, je zima a to přece každej více jí,....Takových výmluv je spousta. Přestaňte se většinu času litovat, hledat výmluvy proč to nejde. Jestli si myslíte, že musíte zhubnout kvůli svému okolí, které vám nějakým ( jakýmkoliv) způsobem  dáva najevo, že nejste dost atraktivní, vykašlete se na to. Myslím to vážně. Musíte to chtít vy a jen vy. Nikdo jiný, žádný přítel, přátelé, práce,.....Jen vy!!! Jinak se vám to nepodaří, prostě ne. Nejspíš si  myslíte,že ano, ale věřte zkušené, nepodaří! Akorát si pořádně rozhodíte metabolismus. Víte,někdy - když  jsem se cpala, věděla jsem, že toho  pak nejspíš budu litovat, ale prostě jsem dietu držet nechtěla. V tu chvíli mi to nevadilo. Když jsem se přece jenom odhodlala jí držet, neuspěla jsem. Proč?? Vnitřně jsem to nechtěla. Neberte dietu jako prostředek zhubnout, který za dva měsíce opustíte. Berte ji jako nový způsob života. Jen tak uspějete. Před dietou se zamyslete, jestli do toho opravdu jdete. Nebude to totiž snadné. Jistě, to víte, ale opravdu si to uvědomujete?? Uvědomujete si, že přijdou chvíle, kdy nebudete hubnout, kdy se metabolismus na čas zastaví a vy budete mít pocit, že nejíte a že nic, že přijdou chvíle, kdy vaše okolí bude jíst a vychutnávat si skvělá jídla a vy nebudete moc, budou vás přemlouvat, ale vy nesmíte odolat, chvíle, kdy budete snít o jídle, jen jednom, jen jednom malém zákusku, tabulce čokolády, ale vy si nebudete moc dát, neb tady, více než kde jinde, musí platit pravidlo nulové tolerance. Neboť malá lavina srvhne větší atd.  Smiřte se s takovými chvílemi, pokud chcete zhubnout a uvědomte si - přijdou a vy musíte mít opravdu odhodlanou vůli, abyste vydrželi. Pokud ale do toho přesto chcete jít, přeji hodně zdaru. A abyste teď nebyli příliš vydešení, jednu úlevu mohu doporučit. Psala jsme, že platí pravidlo nulové tolerance. Ano, jen pokud si dopředu nedopřejete odměnu. Myslíte, že v tom není rozdíl?? Ale je. Velký.  Pokud si dopředu řeknete, že 3.3.2007. si dáte čokoládu, můžete se na ní těšit. Víte, že  vše není absolutní a nemusíte si říkat, že už " to" nikdy nebudete moci  jíst. Pokud ale uděláte vyjímku, když jí neplánujete  ( př. jste ve stresu, máte depresi, někdo vás přemluví,..) určitě tu vyjímku uděláte zase. Vaše psychika totiž nevydrží a to je rozdíl. Snad vám můj článek k něčemu bude. Přeji hodně štěstí. Ať se rozhodnete jakkoliv. A mějte na mysli, váš život, vaše volba. Jen vaše!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Psychika

(Dáša, 22. 2. 2007 20:18)

Moc děkuji za návod, jak zvítězit nad psychikou a uspět tak v hubnutí, které skutečně tentokrát CHCI já.

100%

(elle, 31. 1. 2007 17:48)

souhlas Dee, 100% souhlas :-)

dieta

(Dee, 31. 1. 2007 11:46)

K tomu bych jen dodala, že zhubnout chtít a muset je rozdél. Pokud jen musíte, tak věřte, že to dlouho nevydrží, ale pokud opravdu chcete, tak je to první krok správným směrem.