Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy líčení

23. 3. 2007

Jste jarní typ?Obrazek Padne vám jemný pastel.

Znaky: Světlá pokožka s pihami. Pokožka se na slunci rychle spálí. Světlé oči, od modré až po světle hnědou. Vlasy jsou buď plavé, nebo zrzavé.

JAK MÁ VYPADAT LÍČENÍ: Tomuto přirozenému typu svědčí teplé, nažloutlé a pastelové odstíny. Nejdůležitější je přitom podklad. Měl by být lehký a transparentní, aby byly vidět i pihy. Líčka v broskvové barvě nebo v odstínech růžového dřeva vypadají velmi svěže. Oči budou nádherně zářit, když je vystínujete v barvě světlého písku nebo růže. U jarního typu vypadá hezky, když na řasy nanesete namísto černé hnědou řasenku. Ta působí na světlých očích přirozeněji. Na rty naneste lesk v teplé růžové barvě.

Jste letní typ?Obrazek Padnou vám jasné tóny.

Znaky: Narůžovělý tón pleti s pihami. Na slunci snadno zhnědne. Spálíte se jen zřídkakdy. Světlé oči - modré, zelené nebo světle hnědé. Blond nebo hnědé vlasy s lehkým popelavým nádechem.

JAK MÁ VYPADAT LÍČENÍ: Jasné, chladné tóny (např. stříbřitě světle modrá, modrošedá nebo růžová) dodají tváři jas. Nevhodné jsou oproti tomu žlutavé tóny, kvůli kterým by tvář vypadala příliš bledě. Skvěle působí lehký základ v chladné béžové barvě s nádechem jemné růžové. Výjimečně bude na líčkách působit světle růžová. Jiskřivý pohled dají očím stříbřitě světle modré oční stíny. Naneste je na pohyblivé víčko, těsně nad řasy naneste šedavou oční linku. Použijte černou nebo tmavě šedou řasenku.

Jste podzimní typ? ObrazekPadnou vám zemité tóny.

Znaky: Pleť má bronzový nádech. Na slunci rychle zhnědne, snadno se spálí. Zelené nebo hnědé oči. Tmavé vlasy s červeným nádechem.

JAK MÁ VYPADAT LÍČENÍ: Teplé zemité a červené tóny podtrhnou osobnost podzimní ženy. Opatrně se studenými tóny, mohou způsobit, že bronzová pleť bude vypadat jako zahalená šedým závojem. Jako základ naneste na pleť jen trochu make-upu v jemném slonovinovém nebo teplém broskvovém odstínu. Harmonicky budou působit líčka v hnědo-červené nebo hnědo-oranžové barvě. Oči zvýrazníte, nanesete-li oční stíny v béžové, hnědé nebo zlaté barvě. Na rty použijte oranžovou nebo světle hnědou barvu.

Jste zimní typ? ObrazekPadnou vám zářivé tóny.

Znaky: Světlá pleť s nádechem do modra. Na slunci pleť téměř vůbec nezhnědne. Oči září intenzivní modrou, zelenou nebo hnědou barvou. Vlasy jsou hnědé nebo černé.

JAK MÁ VYPADAT LÍČENÍ: Příliš světlé pokožce svědčí jasné, zářivé barvy s mírným nádechem do modra. Nevhodné jsou oproti tomu žlutavé odstíny, se kterými bude pleť působit nevýrazně. Světlý základ (ne tmavší, než je tón pleti!) podtrhne slonovinovou pleť. Kruhy pod očima zakryjte korektorem. Na líčka naneste trochu syté růžové nebo světlé růžové barvy. U očních stínů stavějte na kontrastech. Hnědé oči budou zářit výjimečně intenzivně při použití šeříkových stínů. Na rtech se bude skvěle vyjímat perleťový lesk.