Jdi na obsah Jdi na menu
 


Julia Roberts

20. 5. 2007

Julia Roberts má své tipy na zdravou životosprávu

julia_robertsJulia Roberts se již potřetí stane šťastnou maminkou. Spolu se svým manželem Marcy Engelmanem to celému světu oznámili na konci minulého roku. Jak prožívá své těhotenství?

Julia září štěstím. Miminko by mělo přijít na svět v létě a podle všeho se rodiče chtějí nechat překvapit pohlavím dítěte. Doma už mají dvouletá dvojčata, holčičku Hazel a chlapce Phinnaeuse, a tak je jim celkem jedno, jestli jim do rodiny přibude dcerka, nebo synek. Hlavně aby bylo děťátko zdravé, přeje si Julia.

Po svatbě nemohla skoro dva roky otěhotnět a povedlo se to teprve pomocí umělého oplodnění. Nyní se zdá, že vše proběhlo přirozenou cestou. „Po narození dvojčat jsem nadabovala dva dětské animované filmy Ant Bully a Charlotte's Web. Do dětí jsem se úplně zamilovala a rodina se pro mne stala prioritou. Chci jim věnovat veškerý svůj volný čas a energii, filmování je pro mne nyní na druhém místě,“ tvrdí Julia.

KOJENÍ MI POMOHLO ZHUBNOUT

Během prvního těhotenství s dvojčaty nabrala Julia přes dvacet kilogramů, což je optimální přírůstek pro dvě děti. Zpočátku se bála, že bude mít problém poporodní kila shodit, brzy se však ukázalo, že se bála zbytečně.

„Hned na porodním sále jsem nechala téměř deset kilogramů a zbytek jsem hravě zhubla během pár měsíců. Každá maminka mi dá určitě za pravdu, že shon kolem dvou malých miminek a starost o domácnost je tou nejlepší dietou. Hodně mi také pomohlo to, že jsem obě děti poměrně dlouho kojila.

Při kojení totiž stoupá energetická potřeba až o 2000 kJ denně,“ říká herečka. Po šestinedělí, když mohla opět cvičit, začala nejdříve provádět jednoduché cviky doma, hlavně na posílení pánevního dna a zpevnění břišních svalů. „Věděla jsem, že mi tělo samo řekne, kdy už je připraveno na větší zátěž, proto jsem nikam nespěchala a vyplatilo se mi to. Teprve až půl roku po porodu jsem začala cvičit v posilovně s trenérem.

To už byl trénink se vším všudy - kardio, posilování celého těla a strečink. Cvičila jsem čtyřikrát týdně a k tomu jsem ještě chodila s dětmi na miminkovské plavání, které se doporučuje už od tří měsíců.“

JÍDELNÍČEK SESTAVUJE NUTRIČNÍ PORADCE

Druhé těhotenství si nastávající maminka užívá většinou mnohem více. Ví, co ji čeká, a není již tolik úzkostná. Julia i její manžel Marcy se na miminko moc těší a už teď vymýšlejí jména.

Herečka také okamžitě přizpůsobila svou životosprávu novému stavu. Tentokrát se svěřila i do rukou nutričního poradce, který jí sestavil správný jídelníček. „Vysvětlil mi, že v těhotenství se miminko chová jako malý parazit, který si vezme vše, co potřebuje. Proto při nedostatečné nebo špatně vyvážené výživě může matce hrozit nedostatek některých vitaminů a minerálů, což se pak odrazí v podobě únavy, špatné pleti, padání vlasů apod.

Doporučil mi užívání těhotenských vitaminů, kde je již vše namíchané ve správném množství a na každý týden mi připravuje nově rozepsaný jídelníček.“„Snažím se jíst dostatek bílkovin, komplexních sacharidů, ale i zdravých tuků, které jsou pro správný vývin plodu také nezbytné. Hlídám si také dostatek vlákniny v podobě zeleniny a ovoce, vybírám si ale takové, které nezpůsobují nadýmání a zažívací problémy,“ dodává Julia.

Tip: V nejbližší dob ě uvidíme Julii v celovečerním filmu Charlie Wilson’s War, který se nyní dokončuje.

JULIIN JÍDELNÍČEK POTRAVINY MÁ BUDOUCÍ MAMINKA ROZDĚLENÉ DO ŠESTI PORCÍ TAK, ABY BYL PŘÍJEM ENERGIE ROVNOMĚRNĚ ROZLOŽENÝ DO CELÉHO DNE.

SNÍDANĚ: celozrnný koláček, nektarinka, kakao
SVAČINA: pomerančový džus
OBĚD: sendvič s krůtím masem a sýrem, zeleninový salát
SVAČINA: hrst oříšků a sušeného ovoce
VEČEŘE: zapečená zelenina, bramborová kaše, rajčatový salát II.
VEČEŘE: 200 g cottage sýra

JULIINA VYCHYTÁVKA: Pokud vás v těhotenství trápí ranní nevolnost, snídejte především sacharidové pokrmy, jako jsou celozrnné sušenky, tmavé pečivo a ovocné šťávy.

13.3.2007 | Pavla Maříková