Jdi na obsah Jdi na menu
 


Felicity Huffman

20. 5. 2007

Felicity Huffman

felicityHerečka, o které se jen málokdy dočtete na prvních stránkách bulvárních novin. Žije poklidným životem, a přitom stíhá hrát, psát knihy a pečovat o rodinu. Jak se udržuje v kondici a proč nemá ráda žádné extrémy?

Čtyřicet pět by jí hádal jen málokdo. Patříte -li mezi pravidelné diváky seriálu Zoufalé manželky, poznáte herečku Felicitu Huffmanovou na první pohled. Za roli Lynette získala dokonce prestižní cenu Emmy. Ještě větší popularitu a ocenění kritiky jí však přinesl film Transamerica, kde hraje transexuála, který se chystá na operační přeměnu z muže na ženu. Možná to mnohé překvapí, ale kromě své herecké kariéry se věnuje také psaní kniha partnerských příruček. Felicity je provdaná za herece Williama H. Macyho, se kterým má dvě holčičky – Sofii a Georgianu. S manželem si dokonce zahrála i ve filmu Magnolia, který jste měli možnost vidět i u nás.

PYŽAMO JÍ BERE MOTIVACI

Tenis, jízda na kole a mateřství. To je Felicitin recept na štíhlou linii. Stejně jako její postava v Zoufalých manželkách, kde hraje uštvanou matku Lynette, i ona má při péči o své dva potomky, pohybu více než dost. Přestože má již od dětství štíhlou postavu a s kily navíc si hlavu lámat nemusí, občas se při pohledu na postavy svých spoluhereček neubrání pocitu závisti. „Obě, Teri i Eva, mají naprosto dokonalé postavy. Stejně tak Marcia. Jejich postavy se v seriálu oblékají do drahého, sexy oblečení, a proto se musejí udržovat v kondici. Zatímco mne v seriálu uvidíte maximálně tak v pyžamu nebo vytahaném triku. To se pak lehce ztrácí motivace a člověk si řekne, že jedno kilo sem nebo tam nevadí,“ stěžuje si Felicity. Ve skutečnosti to v šak není vůbec tak zlé a i ona si svoji linii pečlivě hlídá. „Postavu si udržuji sportem . Miluji hlavně venkovní sporty, takže mne ča sto najdete na tenisových kurtech, na kole s mými dětmi, často také vyrážíme na výlety do hor. Myslím, že není nic lepšího než pohyb na čerstvém vzduchu.“

ŽÁDNÝ EXTRÉM

I když dnes Felicity patří k nejoblíbenějším hollywoodským herečkám, ona sama přiznává, že zdravé sebevědomí nepatří mezi její silné stránky. Dokonce si v mládí prošla i epizodou anorexie a bulimie. „ Jako začínající herečka jsem nikdy nebyla dostatečně štíhlá, moje prsy nebyly nikdy dost velké a oproti ostatním herečkám jsem si připadala ošklivá. Nenáviděla jsem svoje tělo.“ Bulimie ji provázela až téměř do dvaceti, kdy ji pro změnu začala trápit anorexie. Zhubla až na 44 kg a v určité fázi měla problém i k chodit. S pomocí rodiny a odborných terapeutů se však dokázala uzdravit a najít zdravý postoj k sobě samé i k jídlu. Totéž se snaží učit i své děti. Felicity spoléhá především na vyváženou stravu a nezachází do žádných extrémů. „Jíme zdravě, ale téměř vše. Snažím se co nejvíce připravovat čerstvá jídla, jen málokdy chodíme do restaurací. Chci vědět, z čeho bylo jídlo připravené a zda byly použity čerstvé suroviny, proto si vybíráme pouze osvědčené podniky a bio restaurace. Jím, na co mám chuť, ale nepřejídám se, a poslední jídlo mám okolo šesté hodiny,“ říká .

Felicity si nejvíc pochutná na salátu s kozím sýrem a oř echy anebo čokoládovém koláči s vanilkovou zmrzlinou ?

Víte, že...