Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teplé obědy?

27. 12. 2006

Jezte teplé obědy –zhubnete a ušetříte


Většina z nás dospělých ( až 70 procent)  odbude oběd slovy: ,,Stejně na něj nemám čas, něco si jen tak rychlého sním po cestě. Ještě budu dlouho čekat v restauraci, zaplatím za to spoustu peněz. Radši na oběd nepůjdu, a mohu tak z práce odejít dříve.“

Nejenže na své předsevzetí v návalu práce zapomenete a stejně odejdete pozdě jako vždy, ale ještě si zničíte zdraví a ztloustnete.

Když se však naopak pro teplý oběd v klidném prostředí rozhodnete, bude to nejen ku prospěchu Vám, ale i Vašemu zaměstnavateli. Po cestě se provětráte (zkuste si nebrat auto na 150 m), odpočinete si od práce, popovídáte si s kolegy či se od nich odreagujete. :-)

V klidu oběd sníte, jelikož se nebudete ládovat u počítače či jiného pracovního miláčka a opravdu  si jídlo vychutnáte a užijete! Z dobrého estetického zážitku se Vám bude nejen výborně zažívat, ale  zároveň se Vám zlepší nálada a  budete mít chuť do práce.

Hlavní je ale fakt, že při rychlém obědu do sebe rychleji nasoukáte větší počet kilojoulů.

Nedávno mě překvapilo, když jsem počítala rozdíl mezi  hotovým jídlem a saláty či rychlým občerstvením. Například porce guláše s rohlíkem či chlebem Vám dodá cca 1500kJ, ale 15 dkg pochoutkového salátu s rohlíkem celých 2600kJ a ještě se budete cítit ošizeni a půjdete si koupit něco dobrého na zub (např. Miňonky) a rázem se Váš „ošizený“ oběd stane kalorickou bombou čítající 4000 kJ, což by měl být Váš příjem na skoro celý den.

Zkuste určit, zda jsou uvedené výroky pravdivé, či nikoli. Pokud jste si jistí odpověďmi, tak jste skutečnými experty, pokud ne tak se podívejte na  správné odpovědi na www.doformy.cz/kviz.

1. Pro zhubnutí je rozhodující hodně pohybu

2. Běhání a plavání  je pro hubnutí optimální

3. Tuk zmizí rychleji v místech, která posiluju  (břicho, stehna)

4. Dieta je záležitost jednoho měsíce 

5. Existují přípravky , které hubnutí urychlují

6. Dieta znamená, že musím jíst podle daného jídelníčku a nemůžu jíst co mi chutná

7. Zhubnout je lehké, ale těžké je hmotnost udržet

8. Nemělo by se jíst po sedmé večer

9. V dietě jde o to vyhýbat se tukům a cukrům

10. Bílkoviny jsou dietnější než cukry

11. Po cvičení by se nemělo nic jíst

12. Nadváha je způsobena geneticky

13. Během diety je občasný hlad žádoucí 

14. Pro dietu je vhodné jíst hodně ovoce

Na stránkách www.doformy.cz najdete klub pro ženy, které chtějí hubnout, ale nemají silnou vůli. Nabízí Vám ověřené rady a hlavně důslednou denní kontrolu jak od lektorů tak od Vašich blízkých. Zajímavé je, že prvních 14 dní na vyzkoušení je zcela zadarmo.

Zdroj www.doformy.cz